AyarlarHotSpot Ayarları

Hotspot ile BrandMeister Talk Group Bağlantısı

Hotspot'unuzun yönetici ekranına BrandMeister Talk Group bağlantısı yapma

Sürekli farklı TalkGroup’ları dinlemek için BrandMeister panelinize girip güncelleme yapmak yerine bu işlemi Hotspot ile bağlantı yaparak kısa bir şekilde yapabilirsiniz. Bu yöntem ile hem statik hem de dinamik TalkGroup ekleyebilir yada çıkartabilirsiniz.

Bu işlem için önce BrandMeister hesabınıza giriniz. Oradan “Profile Settings”e tıklayın.

Açılan sayfada “API Keys” butonuna tıklayın.

Açılan ekranda mevcutta var ise API anahtarlarınızın listesi çıkacaktır. Bu anahtarları istediğiniz zaman silebilirsinz. Yanlış bir anahtar oluştursanız bile sorun olmayacaktır. “Add” butonuna tıklayarak yeni bir anahtar oluşturacağız.

Yeni oluşturacağınız anahtar için bir isim vermelisiniz. Biz pi-star için oluşturacağımızdan “pi-star” yazabilirsiniz. Ben örnek görüntü alabilmek için “test” diye yazdım.

İsim verdikten sonra “OK” butonuna basarak oluşturduğumuz anahtarı görebileceğiz.

BrandMeister tarafındaki işlemimiz burada bitiyor. Çok uzun ve bir sürü karakterlerden oluşan anahtarımızı “COPY” butonuna basarak kopyalıyoruz. Unutmayın ki bu anahtarı bir daha göremeyeceksiniz. yani tekrar ihtiyaç duyarsanız yeniden oluşturmanız gerekecektir. Bu anahtarlar her seferinde farklı oluşur. iki defa aynı oluşturmak ta imkansızdır. Ekranda ki kare kod bizim işimize yaramayacak. Bunu başka uygulamalar için yapmışlar. Ben kırmızıya boyadım okunamasın diye. Anahtarı kopyalamadan “OK”e basmayın çünkü basınca sonsuza kadar kaybolacak.

Şimdi pi-star’a gidiyoruz ve “Konfigüreasyon” Menüsüne giriyoruz. Buradan da “Expert”e tıklıyoruz.

Buradan “BM API”ye tıklıyoruz.

Açılan ekranda “apikey” yazan yere önceden kopyaladığımız anahtarı yapıştırıyoruz.

“Değişiklikleri Uygula” butonuna tıkladığımızda artık BrandMeister bağlantımız yapılmış olacaktır.

Aşağıda görülen “Static Talkgroup” kısmına istediğiniz grup numarasını yazın ve hangi slota eklemek istediğinizi seçin sonrasında eklemek (Add) mi çıkartmak (Delete) mı istediğinizi seçin (Static TG listesinde var ise “Delete” ile çıkartabilirsiniz) ve “Modify Static” butonuna basmanız yeterli. “Drop Al Dynamic” butonu ile mevcutta aktif olan bütün dinamik talk group’ları kaldırabilirsiniz.

Hotspot’un en güzeli, trafiği en bol olandır…

Not: Bütün bu değişikliklerin sorumluluğu size aittir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu