HotSpot Ayarları

BrandMeister’de Zamanlanmış Statik (Scheduled static)

Zamanlanmış Statik (Scheduled static)

BrandMeister’de belirli günlerde belirli grupların statik grup olarak aktif olmasını ister misiniz? Örneğin Cumartesi günü Dünya çevriminde hotspotunuzdan otomatik olarak TG91 duyulmaya başlayabilir. Bunun için Branmeister’de basit bir ayar yapmanız yeterli olacaktır.

Öncelikle Brandmesiter’de kendi hesabınızla giriş yapın ardından “My hotspots” başlığında kendi id’nizi seçerek ayar bölümüne girin.

açılan sayfanın en altında sağda “Scheduled static” bölümünü göreceksiniz. Zamanlanmış olan statik TalkGroup id leriniz burada görünüyor olacak. Eklemek için “Add Scheduled Static” butonuna tıklayın.

Karşınıza bir zamanlayıcı çıkacaktır. Buradan önce eklemek istediğiniz grubun id’sini yazın. Örnek olarak Dünya çevriminden bahsettiğimize göre bunu uygulayalım.

“Talk Group Number” : 91 (istediğiniz her grubu ekleyebilirsiniz.)
“Time Slot” : Eğer hotspotunuz dublex ise Slot 1 i seçebilirsiniz ki mevcuttaki yerel konuşmalarınız Slot 2 den devam ederken onu etkilemesin. Simplex hotspot kullanıyorsanız mevcut slotunuzla aynı seçmelisiniz yani Slot 2
“Day of the week” : haftanın hangi gününde çalışacağını seçin. Bizim durumumuzda “Saturday” yani cumartesiyi seçeceğiz
“Start-Stop” : hangi saatler arasında aktif olacağını seçeceğiz. Bizim durumumuzda 19:00 ile 21:00 arasında diyebiliriz. Yatay bardaki mavi bölgenin solu başlangıç saatini ve sağı ise bitiş saatini ayarlayacaktır.
“Start date” : döngünün başlangıç gününü seçer. Tıklayınca minik bir takvim açılacak ve gün seçebilirsiniz.
“Stop date” : döngünün bitiş gününü seçer. Tıklayınca minik bir takvim açılacak ve gün seçebilirsiniz.

Bütün bu işlemler bitince “add Talkgroup” butonuna basında zamanlanmış statik eklenmiş olacak ve her cumartesi saat 19:00 ile 21:00 arası 91 numaralı grup hotspottan aktif olarak duyulacaktır. Her seferinde girip mandal yaparak dinamik grup oluşturmanız yada elle statik grup ekleyip sonra çıkartmak ile uğraşmanız gerekmeden otomatik olacak.

Kolay Gelsin…
73…
TA5IKT

Kaynak
TA5IKT - kayatanyel.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu