DuyurularMakaleler

18 Nisan Amatör Telsizcilik Günü (WARD)

Dünya çapında 3 milyondan fazla Amatör Telsizci, Türkiye’nin de üyesi olduğu ve 18 Nisan 1925’te Paris’te kurulan Uluslararası Amatör Radyo Birliği‘nin IARU’nun 95. Yıl dönümünü Kutluyor.

“Amatör Telsizciliğin Topluma Katkısını Kutlamak” Teması ile Dünya’nın her yerinden amatör telsiz özel etkinlik istasyonları, 18 Nisan’da 00:00 UTC’de başlayıp 19 Nisan’a kadar 00:00’a devam edecek  etkinlik çerçevesinde küresel dostluğun tadını çıkarırken beceri ve yetenekleri geliştirecek.

Etkinlik, HF bandlarında olduğu gibi Echolink ve çeşitli DMR gruplarından Türkiye’deki Amatör Telsizciler tarafından da yapılacak QSO’lar ile kutlanıyor olacak.

 

TA3NHI

İbrahim ÜRÜKER 1975 Bursa Doğumluyum, Amatör Telsizciliğe TA3CGF çağrı işaretim ile 1993 yılında başladım. Daha sonra çağrı işaretim yönetmelik ve ikamet değişiklikleri doğrultusunda TB2NHI ve en son TA3NHI olarak değişti. Elektronik ve özellikle haberleşme teknikleri üzerine ilgim beni Amatör Telsizciliğe son derece ilgili hale getirmiştir. Yazılım Geliştirici mesleğimi Amatör Telsizciliğe nasıl fayda sağlarım düstüru ile bir çok projeye el attım. Son zamanlarda DMR çok hoşuma giden bir teknoloji ve çalışmalarıma bu yönde devam ediyorum. Saygılarımla TA3NHI 73

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu